Jak przyspieszyć stronę na WordPressie (fragment darmowego poradnika)

Po wielu, wielu dniach prac prezentujemy ich efekt w postaci naszego pierwszego poradnika, którego poświęcamy sposobom na przyspieszenie strony opartej o WordPressa. Ebook to 35 stron praktycznej wiedzy z tego zakresu. W wasze ręce oddajemy próbkę – wstęp i jedną z porad. W pełnej wersji jest ich znacznie więcej!

WordPress – ciężki kombajn, który wymaga optymalizacji

Tworząc swoją przestrzeń w internecie, zdecydowałeś się na skorzystanie z najpopularniejszego obecnie systemu CMS – WordPress. To dobry wybór – WordPress jest darmowy, elastyczny, konfigurowalny, bogaty w opcje, wtyczki i motywy graficzne. Ma jednak dużą wadę – działa wolno, jeśli nie wprowadzisz w nim odpowiednich modyfikacji.

WordPress jest stworzony po to, żeby mogło z niego korzystać jak najwięcej użytkowników w różnych celach. Dlatego posiada funkcji – dla jednych niezbędnych, dla innych zupełnie niepotrzebnych.

Sama paczka instalacyjna bez żadnych dodatków waży 8,5 MB i rośnie wielokrotnie po dodaniu treści oraz zainstalowaniu motywów i wtyczek. Dla porównania, prosta strona WWW może ważyć nawet mniej niż 1 MB.

Wszystko to oczywiście negatywnie wpływa na szybkość działania witryn opartych o CMS WordPress, który jest aplikacją mocno rozbudowaną i składającą się z wielu skryptów, modułów, funkcji, wtyczek i widżetów, co powoduje jej ociężałość.

Jako, że zapewne zależy ci na wysokich pozycjach twojej witryny w Google i zadowoleniu użytkowników, którzy z niej korzystają, powinieneś zoptymalizować swojego WordPressa pod kątem szybkości działania. Jak to zrobić? Usiądź wygodnie, rozpocznij lekturę tego poradnika i dowiedz się już teraz!

Z niniejszego poradnika dowiesz się:

  • Dlaczego szybkość strony jest ważna.
  • Jak przyspieszyć witrynę działającą w oparciu o WordPressa.
  • Których wtyczek używać, żeby WordPress działał szybciej.
  • Jak administrować stroną, żeby jej nie spowalniać.

(…)

Optymalizacja strony głównej

Większość użytkowników odwiedzających twoją witrynę trafia najpierw na stronę główną – to ona w dużej mierze decyduje o atrakcyjności serwisu, sklepu czy bloga. Jeżeli nie wczyta się w mgnieniu oka, odbiorca ją opuści i nie będzie zaglądał głębiej, co oznacza stratę ruchu i potencjalnego zysku.

Żeby do tego nie dopuścić, zoptymalizuj stronę główną pod kątem szybkości działania. W tym kontekście bardzo istotne jest ustawienie maksymalnej liczby wyświetlanych wpisów na mniej niż 10, o ile oczywiście witryna nie ma statycznej formy. Statyczna forma dotyczy głównie stron firmowych, które na głównej stronie nie wyświetlają artykułów a informacje związane z prowadzoną działalnością. Ponadto nigdy nie publikuj pełnych wpisów a tylko kilka pierwszych akapitów opatrzonych odnośnikiem “czytaj dalej”, który jest generowany poprzez umieszczenie znacznika “<!–more–>” w treści artykułu.

Chcąc zadbać o szybkość ładowania się strony głównej, unikaj sytuacji, w których jest ona przeładowana wieloma widżetami, grafikami, materiałami wideo czy zbędnymi efektami. Przykładowo, zamiast trzech dużych zdjęć w sliderze umieść jedną statyczną fotografię i zrezygnuj z animowanego slidera.

  • Strona główna to kluczowy element witryny z punktu widzenia szybkości działania strony.
  • Unikaj przeładowania strony głównej wieloma wtyczkami i widżetami.
  • Nie publikuj całych postów na stronie główniej – korzystaj ze znacznika “<!–more–>”, który pozwala wyświetlić tylko część artykułu.

(…)


Zainteresowany? Koniecznie zapoznaj się z pełną wersją!

Nie czekaj, pobierz pełną wersję poradnika i zadbaj o prędkość ładowania się strony opartej o WordPressa!

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany.