Pierwszy raz będziemy musieli wyłączyć dPanel – zapowiedź prac rozwojowych w dPanel i dPoczta

Hosting , Nowości Gru 10, 2015 1 komentarz

W dniu 13 grudnia 2015 roku (niedziela) planujemy przeprowadzenie prac związanych z wdrożeniem nowych modułów w beta.dPanel.pl, w tym modułu zarządzania pocztą e-mail oraz stronami WWW. Oba moduły wprowadzają szereg ważnych zmian w rdzeniu naszego systemu, dlatego prac nie uda się nam wykonać bez wyłączenia panelu administracyjnego. Zmiany również obejmą wprowadzenie nowego WebMaila dPoczta.pl.

Niedostępność dPanel.pl i beta.dPanel.pl

Prace nad dPanelem będą wykonywane od godziny 10:00 do 3:00 w nocy. Jest to najbardziej pesymistyczna wersja, ale musimy mieć pewność, że wszystkie prace zakończą się sukcesem.

Od 14 grudnia nic już nie będzie takie samo! Większość modułów w dotychczasowym dPanel.pl zostanie wyłączona lub ograniczona, a ich funkcjonalność przeniesiona do nowego panelu administracyjnego, który jest obecnie dostępny pod adresem https://beta.dpanel.pl. Po zakończeniu prac nowy dPanel będzie dostępny już pod adresem https://dpanel.pl, a dotychczasowa oficjalna wersja dPanel.pl (z ograniczoną funkcjonalnością) będzie znajdować się pod nowym adresem https://stary.dpanel.pl.

W związku z planowanymi pracami technicznymi nad dPanelem, prosimy o nieplanowanie żadnych prac w dniu 13 grudnia (niedziela), ponieważ zarządzanie usługami hostingowymi w tym czasie nie będzie możliwe. Oczywiście wszystkie usługi będą działały prawidłowo w tym czasie. Jedynie zarządzanie usługami przez dPanel będzie niedostępne.

Warto zauważyć, że od 2007 roku, kiedy wystartowaliśmy z marką dhosting.pl, nigdy nie wyłączyliśmy panelu administracyjnego do zarządzania usługami. Jest to tym bardziej dla nas szczególny moment, bo wprowadzamy wiele ważnych zmian. Większość z nich była przez Państwa zgłaszana przez nową platformę od zgłaszania sugestii i poprawek, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam przyczyniliśmy się do stworzenia wyjątkowego panelu! Nowa wersja wprowadza też wiele nowych funkcji, które mogą być sporą niespodzianką. Tym bardziej jesteśmy ciekawi Państwa reakcji po wprowadzeniu nowego dPanelu i czekamy na Wasze opinie na Facebooku.

Niedostępność WebMaila dPoczta.pl

Prace nad dPoczta.pl będą wykonywane z 13 na 14 grudnia w godzinach od 22:00 do 3:00 w nocy. To również jest najbardziej pesymistyczna wersja. Prace będą wiązać się z wdrożeniem odświeżonej wersji WebMaila oraz udostępnieniem szeregu ważnych zmian, o których będziemy pisać już po wdrożeniu.

Odbieranie poczty cały czas będzie możliwe przez dowolny program pocztowy.

Jak się z nami skontaktować 13 grudnia (niedziela)?

Ponieważ platforma Helpdesk 24h w dPanel również nie będzie dostępna, prosimy w tym dniu wyjątkowo kontaktować się z nami mailowo na adres bok@dhosting.pl. Wiadomości prosimy przesyłać z adresu profilowego w celu poprawnej autoryzacji. Nasza pierwsza linia wsparcia będzie starała się na bieżąco rozwiązywać Państwa problemy.

Również w tym dniu będzie wyjątkowo dostępna nasza infolinia pod numerem (22) 292-01-01 w godzinach od 10:00 do momentu zakończenia prac i uruchomienia dPanelu.

Tagów : , , , ,

Rafał Kuśmider

  • Cieszę się bardzo, bo obserwuję rozwój tych usług : ) trzymam kciuki.