Nask rezygnuje z domen .PL i EU – jak przenieść domenę?

Domeny , Nowości , Porady Cze 22, 2015 Brak komentarzy

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) – Polski rejestr domen internetowych niebawem poinformuje swoich klientów, że będą musieli wybrać nową firmę, która zajmie się utrzymaniem ich domen spośród jednego z partnerów NASK. 

Każda osoba, która posiada domenę utrzymywaną w NASK, powinna przed datą wygaśnięcia swojej domeny podjąć odpowiednie kroki w celu zachowania nazwy domeny. Brak reakcji i wybrania odpowiedniego partnera przed tą datą wiązać się może z utratą domeny.

Co to oznacza dla abonenta domeny (mnie)?

NASK wycofuje się z obsługi administracyjnej i technicznej domen .pl. Dla abonenta oznacza to tyle, że jeśli posiada obecnie domenę .pl bądź .eu utrzymywaną w NASK musi wybrać jednego z partnerów NASK, który w imieniu rejestru będzie świadczył usługi techniczno-administracyjne dla abonenta domeny. To zaś oznacza, że obecne domeny obsługiwane przez NASK, po przeniesieniu będą obsługiwane przez nowego partnera (rejestratora) i u niego będzie dokonywał jej odnowienia na kolejny okres. Abonent domeny w także w innych sprawach dotyczących domeny będzie kontaktował się z nowym rejestratorem tej domeny, a nie – jak dotychczas – bezpośrednio z NASK.

Co zyskuję wybierając dhosting.pl?

Dokładamy wszelkich starań, by każdemu z naszych klientów świadczyć jak najlepsze usługi hostingowe w konkurencyjnych cenach. Dlatego transfer domeny .pl oferujemy całkowicie bezpłatnie, zaś transfer domeny .eu w cenie 25zł (netto) – w tą cenę wliczone jest przedłużenie ważności domeny o rok. Ponadto, dhosting.pl oferuje bardzo atrakcyjne ceny przedłużenia ważności domeny. Koszt odnowienia poszczególnych domen można sprawdzić w cenniku odnowienia domen dhosting.pl.

Posiadamy również autorski panel administracyjny dPanel, umożliwiający zarządzanie domenami i pakietem hostingowym. Już na początku września tego roku zaprezentujemy naszym klientom jego nową, udoskonaloną wersję.

Poza obsługą administracyjno-techniczną domen, dhosting.pl świadczy również szeroki pakiet wydajnych usług hostingowych w atrakcyjnych cenach. Jako pierwsi wprowadzamy wiele innowacyjnych usług na polski rynek, na przykład niedawno wprowadzona obsługa HTTP/2 czy ochrona danych w bazie WHOIS. Ponadto każdy klient, niezależnie od zakresu wykupionych przez siebie usług, ma dostęp do darmowej platformy pomocy Helpdesk 24hJest to nasz autorski panel umożliwiający szybki kontakt z naszymi specjalistami. Dzięki autoryzacji i automatycznej weryfikacji, Twoje zgłoszenie jest przekazywane od razu do realizacji, bez konieczności przesyłania loginów czy haseł dostępowych. Wielu naszych klientów zachwala to rozwiązanie.

Przez Helpdesk 24h w dPanelu odpowiadamy na wszystkie rodzaje zapytań:

  • handlowe – zmiana warunków umowy, zamawianie dodatkowych usług,
  • techniczne – związane z funkcjonowaniem usług hostingowych,
  • księgowe – płatności i faktury,
  • świadczymy doradztwo w zakresie wyboru usług do konkretnych zastosowań.

Jak dokonać transferu do dhosting?

Instrukcja krok po kroku jak przenieść domenę .pl z NASK do dhosting.pl dostępna jest w naszej dokumentacji.

W razie jakichkolwiek problemów zachęcamy do kontaktu: mailowo na adres bok@dhosting.pl lub telefonicznie pod numerem +48 (22) 292-01-01. Po rejestracji dla każdego klienta dostępna jest również platforma pomocy Helpdesk 24h.

Co powinieneś wiedzieć, zanim rozpoczniesz transfer?

Proces dla domeny .pl jest opisany krok po kroku we wspomnianej wyżej dokumentacji i jest w pełni darmowy.

Transfer domeny .eu wymaga uzyskania od NASK kodu authinfo, który następnie należy podać przy transferowaniu domeny w celu autoryzacji tej operacji. Transfer domeny .eu wiąże się z opłatą w wysokości 25zł (netto) oraz wydłużeniem jej ważności o rok. Zatem poniesiona opłata nie marnuje się tylko na wymuszony transfer, ale od razu przeznaczana jest na odnowienie domeny!

Dla obu rodzajów domen transfer należy wykonać nie wcześniej niż dwa-trzy tygodnie po rejestracji lub odnowieniu domeny oraz nie później niż dwa-trzy tygodnie przed wygaśnięciem domeny.

Przenieś domenę do dhosting.pl

Tagów : , ,
Artur Nowosielski

Artur Nowosielski